Без категорії|

Затверджена Програма була складена на основі незалежного аналізу територіальних проблем, потреб і потенціалу Дунайського регіону, Регламенту Interreg на період 2021-2027 рр. та результатів понад 500 консультацій.

Ознайомитися з програмою можна за посиланням: https://bit.ly/3eligQU

Програма визначає 4 пріоритети на зазначений період:

Розумний Дунайський регіон. Серед цілей пріоритету – посилення ролі інновацій та передачі технологій в Дунайському регіоні, а також розвиток навичок для смарт спеціалізації, промислового переходу та підприємництва. Програма підтримуватиме дії, що просувають стратегію смарт спеціалізації. Також вона сприятиме крос-секторальній співпраці та “розумному” нетворкінгу у сферах бізнесу, науки та інфраструктури.

“Зелений” Дунайський регіон з низьким вмістом вуглецю. Щодо цілей цього пріоритету, то ними були визначені: Поширення відновлювальних джерел енергії – тобто “озеленення” енергетики та транспортного сектору, а ще впровадження відновлюваних джерел енергії, боротьба зі змінами клімату та природними катаклізмами, покращення якості води – контроль за водними ресурсами басейну річки Дунай, захист та збереження біорізноманіття в еко-регіонах – зокрема, пошук рішень для транснаціональних екологічних коридорів та міждержавних екологічних регіонів.

Більш соціальний Дунайський регіон

Доступний, інклюзивний та ефективний ринок праці, інтеграція всіх груп населення у ринок праці, водночас вирішуючи питання трудової міграції та та прогалин у навичках, доступні та інклюзивні освіта та lifelong learning, соціально-економічний розвиток через надбання культури та туризму, при цьому активне залучення у процес локальних ком’юніті.

Покращення управління співробітництвом у Дунайському регіоні. Ціль цього пріоритету – підвищення інституційної спроможності територіального та макро-регіонального управління.

Під час свого головування Україна активно працюватиме над реалізацією цих цілей. Пріоритети, затверджені у Програмі Головування України (доступна тут: https://bit.ly/3tKZqvz), тісно перегукуються із пріоритетами Дунайської транснаціональної програми на період 2021-2027 років.

Close Search Window