Без категорії|

Вуглецевий слід у розмірі 2 тони СО2 еквіваленту залишила по собі «Презентація головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону», що відбулася в листопаді 2021 року.

Про це йдеться у підготовлених результатах дослідження.

Вуглецевий слід (чи англійською carbon footprint) – це сукупність викидів усіх парникових газів, які утворились (прямо чи опосередковано) внаслідок проведення цього заходу.

Мета дослідження передбачає не лише розрахунок вуглецевого сліду, а й розробку орієнтовного переліку заходів для компенсації цих викидів.

“Загальний вуглецевий слід проведеної події оцінено на рівні 2 тонн СО2 еквіваленту або близько 45 кг СО2 еквіваленту на одного учасника події. Понад половина викидів спричинена використанням автомобільного транспорту учасниками заходу для відвідування події. Інші значні джерела викидів включають споживання енергії будівлями, де проводився захід та проживали учасники, та споживання продуктів харчування і напоїв”, – йдеться у результатах дослідження.

Оцінений вуглецевий слід може бути компенсований завдяки реалізації ініціатив, що скорочують викиди парникових газів. Висаджування 60 дерев, облаштування майданчика для сортування відходів або компостування органічних відходів, наприклад у школі чи ОСББ дозволить скоротити викиди на понад 2 тонни СО2 еквіваленту і забезпечити вуглецеву нейтральність події.

Як розраховується вуглецевий слід на прикладі конкретної події, що необхідно врахувати організаторам заходів для його зменшення – в матеріалі РАЦ «Суспільство та довкілля», підготовленого в рамках підтримки проєктом InnoLabEU (GIZ Ukraine) Головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Close Search Window