Без категорії|

22 лютого під головуванням України відбулося засідання національних координаторів країн-учасниць Дунайської стратегії.

Серед основних питань порядку денного: актуалізація Плану заходів головування України на 2022 рік, презентація Транснаціонального Хакатону зі сталого розвитку Дунайського регіону, впровадження процесу “embedding” та концептуальне бачення створення Дунайської молодіжної ради, а також стан реалізації спільних проєктів та пріоритетних напрямів для подальшої співпраці країн-учасниць.

«Налагодження співпраці усіх країн-учасниць та наша активна діяльність за визначеними пріоритетами сприятимуть їх ефективній реалізації. Зокрема, ми плануємо впровадити ряд ініціатив, що передбачають залученню молоді до процесу прийняття рішень та створюють умови для розвитку її потенціалу. Також, разом з Контактним пунктом Дунайської Стратегії ми продовжуємо впровадження процесу “embedding” та сприяємо створенню Дунайської молодіжної ради», – зазначив національний координатор від України Ігор Корховий.

В рамках свого головування Україна ініціювала проведення Транснаціонального хакатону зі сталого розвитку Дунайського регіону для студентів та молоді, що сприятиме згуртованості та залученню молоді до вирішення спільних проблем Дунайського регіону та забезпечить формування партнерської мережі та розвиток транснаціональної співпраці між країнами-учасницями ЄСДР.

У ході засідання національним координатором було презентовано Положення про Хакатон та окреслено основні аспекти формування та відбору команд-учасниць. Планується, що прийняття проєктів від зацікавлених закладів вищої освіти відбуватиметься за такими напрямами: зміни клімату та відповіді на кліматичні виклики, декарбонізація та використання чистої енергії, стала промисловість і стійка мобільність, зменшення забруднення навколишнього середовища, сталий розвиток підприємництва. Cам Хакатон пройде у два етапи: національний відбір та фінал.  

Також, сторони обговорили концептуальне бачення створення Дунайської молодіжної ради, що має на меті створити додаткові інструменти залучення молоді до вирішення суспільних проблем та активізувати її роль у діяльності макрорегіональної стратегії.

Що стосується впровадження процесу “embedding”. Україна в рамках свого головування підготує проєкт Інструкції зі окресленням основних дій необхідних для подальшого переходу до фінансування проектів в рамках визначених стратегічних цілей.  Планується, що фокус спільних зусиль у  процесі “embedding” переходить до фази впровадження та реалізації раніше напрацьованих інструментів, які передбачали, що пріоритети, заходи та проекти, узгоджені програмними органами ЄС повинні виконуватися скоординовано та синхронізовано в країнах MRS.

Країни-учасниці ЄСДР висловили підтримку Україні та зацікавленість у ефективному впровадженні визначених пріоритетів та готовність сприяти реалізації спільних проєктів спрямованих на покращення добробуту жителів Дунайського регіону.

В системі управління ЄСДР, національні координатори виконують функцію стратегічної координації в межах уряду своєї країни та забезпечують комунікацію та співпрацю заінтересованих сторін в рамках ЄСДР на міжнародному, національному та регіональному рівнях.

Close Search Window