Україна стала першою державою, що не є членом ЄС, яка головуватиме у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у період з 1 листопада 2021 р. до 31 жовтня 2022 року.

Головуючи у ЄСДР, Україна зосередить свою увагу на темах, де наслідки коронавірусної кризи стали найвідчутнішими, та на сферах, де посилення заходів з відновлення, згуртованості та зближення, є наразі найвагомішими для сприяння добробуту жителів Дунайського регіону.

Виходячи з цього, центральними пріоритетами свого головування в Дунайській стратегії Україна визначає:

• Сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економіки
• Розвиток людського капіталу та риків праці

Підтримуючи нову політику ЄС, реалізація запропонованих тематичних пріоритетів головування України в ЄСДР здійснюватиметься з урахуванням нового європейського порядку денного щодо цифровізації (диджиталізації) та Європейського зеленого курсу.

На період свого головування в ЄСДР Україна забезпечить:

  • Проведення засідань Національних координаторів та Координаторів пріоритетних напрямів;
  • Реалізацію комплексу завдань в рамках визначених пріоритетів головування в ЄСДР, зокрема проведення ряду тематичних та публічних заходів (міжнародних конференцій, семінарів, воркшопів тощо).

Ключовою подією головування України в ЄСДР є проведення XІ щорічного Форуму Стратегії ЄС для Дунайського регіону, який проходитиме під гаслом “Відновлення. Розвиток. Єдність.” в Києві в 2022 році наприкінці головування України. Основною темою форуму стане розвиток людського капіталу як основи сталого зростання та ефективного управління соціально-економічними процесами у Дунайському регіоні. В рамках щорічного форуму буде проведена Міністерська зустріч за тематикою.

Офіційна програма головування України знаходиться за посиланням,

Національним координатором від України, відповідальним за реалізацію Стратегії ЄС для Дунайського регіону, обрано Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон).

Презентаційні матеріали щодо Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону:

Close Search Window